Yetişkinlerde ve çocuklarda solucanlar için halk ilacı

vücuttan parazitleri gidermek için halk ilaçları

Vücuttaki parazitlerin ortaya çıkması sorunu, özellikle hayvanlarla yaşayan veya yakın iletişim kuran bir kişi için önemlidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda solucanlar için halk ilaçları, ana bileşenleri tanıdık ve ortak ürünler olan birçok tarif içerir. Doğal içeriklere dayalı bir antihelmintik ajan sadece tedaviye değil, aynı zamanda enfeksiyonun önlenmesine de hizmet eder.

Solucan belirtileri

Solucanların ve diğer parazitlerin vücudundaki görünümün semptomları oldukça geniştir. İlk işaretler şunları içerir:

  • ani kilo kaybı;
  • ciltte solukluk;
  • anal geçişte kaşıntı ve rahatsızlık;
  • Genel zayıflık.

Bu semptomlar enfeksiyonun ilk aşamalarında ortaya çıkar. Hastalık başlarsa, gastrointestinal sistemin çalışmasındaki rahatsızlıklar ve bunlara sinir sistemi eklenecektir. En yaygın semptomlar, alerjik reaksiyonları, bağışıklık sisteminin zayıflamasını içerir ve bu da sık sık ağrıya neden olur. Hastalığın resmine bağlı olarak, ilgilenen hekim bir tedavi yöntemi belirler ve her vakada yardımcı olan halk tariflerini belirler.

Halk ilaçlarının etkinliği

İnsan vücudunda parazitler bulunursa, ilgilenen doktor kimyasal ilaçlar yazabilir. Bunların yanı sıra, iyi bilinen ve yaygın ürünlerden bağımsız olarak hazırlanan doğal bir çare, solucanları dışarı atabilir ve hastalığı iyileştirebilir. Doktorun talimatlarını izleyerek vücuttaki parazitlerden kurtulmak için infüzyonu uygun şekilde hazırlayabilirsiniz. Bu tür ev yapımı ilaçların etkinliği, sentetik ilaçlarla karşılaştırılabilir. Durum şiddetli değilse, halk ilaçları kimyasal olanları tamamen değiştirebilir.

İnsanlarda solucanlar için halk ilaçları için tarifler

Sarımsak - halk antelmintik

Solucanların halk ilaçları ile tedavisi mutlaka sarımsaklı tarifler içerir. En ünlü tarifler arasında sarımsak ve bal karışımı bulunur. Hazırlanması, 300 gram sarımsak suyu ve 500 gram balın karıştırılmasından oluşur. Kısık ateşte koyun ve kapalı bir kapak altında 30 dakika pişirin. Ayrıca 1 yemek kaşığı. l. ortaya çıkan bileşim günde 4 defaya kadar alınır. Solucanları sarımsaktan solunarak çıkarmak, solunum sistemindeki parazitlerin varlığı için basit ve etkili bir çözümdür. Yöntemi uygulamak için, sarımsak başını ince bir rende üzerine rendeleyin ve bir parça gazlı bez üzerine yayın. Daha sonra doku sıcak suya atılır ve solunur.

Parazitleri kabak çekirdeği ile temizliyoruz

Solucanlarla baş etmenin popüler yöntemleri arasında kabak çekirdeği kullanılır. Kabak çekirdeği ve hint yağını birleştirmek, parazitlerden etkili ve güvenli bir şekilde kurtulabilir. Bu helmintlerle savaşma yöntemi, günde 4 doza bölünmüş 100 parça rafine edilmemiş tohum yemekten oluşur. Bir sonraki kullanımdan bir saat sonra 1 yemek kaşığı içmeniz gerekir. l. hint yağı.

Solucanların atılması için solucan otu

Solucanlara karşı birçok müstahzar, bitkide solucan otu içerir. Etki, içindeki solucanların korktuğu maddelerin içeriği nedeniyle elde edilir. Bitki çiçek, toz veya lavman infüzyonu şeklinde kullanılır. İlk yöntem için 1 litre sıcak su ile 20 gram ezilmiş çiçek dökün ve 1 saat bekletin. İnfüzyonu günde üç defa yarım bardak tüketmek gerekir. Tozu hazırlamak için solucan otu tohumlarını öğütün ve günde iki kez 1 tatlı kaşığı kadar alın. İsterseniz az miktarda sıvı içebilirsiniz. Evde bir lavman tarifi 1 yemek kaşığı birleştirmekten oluşur. l. doğranmış iki diş sarımsak ile ezilmiş bitki tohumları. Daha sonra karışım 500 ml sıcak sütün içine dökülür ve 10 dakika kısık ateşte tutulur. Hafifçe soğutulmuş sarımsak sıvısı süzülür ve belirtildiği gibi kullanılır.

Solucanlar için halk ilacı olarak soğan

Geleneksel tıbbın soğan bazlı parazitler için birçok farklı tarifi vardır. İnfüzyonlar, kaynatmalar ve tentürler yaygın olarak kullanılmaktadır. İnfüzyonu hazırlamak için 2 büyük soğan alın ve ince ince doğrayın. Daha sonra sebze 500 ml sıcak su ile dökülür ve en az 12 saat karanlık bir yere konur. Günde üç kez yarım bardak infüzyon alın. Tedavi süresi 4 gündür. Her tür parazit için soğan suyu kabuğundan hazırlanır. Bunun için 3 yemek kaşığı. l. 500 ml sıcak su ile dökülür ve 5 saat bekletilir. Günde iki kez yarım bardak iç. Kurs ayrıca 4 gündür. Soğan tentürü şu şekilde yapılır: 1, 5 litrelik bir şişe ince doğranmış sebzelerle yarıya kadar doldurulur ve votka ile boynuna dökülür. Daha sonra 10 gün boyunca infüze edilir. Bundan sonra içecek 1 çorba kaşığı tüketilir. l. öğle ve akşam yemeğinden önce.

Anthelmintic turp bazlı

Turptan gelen parazitler için tedaviler popülerdir, çünkü hastalık için profilaksi olarak günlük çiğ bir sebze tüketmek oldukça basittir. Mevcut bir rahatsızlığın tedavisi olarak turp kullanıyorsanız, zeytinyağı ilaveli seçenek uygundur. 30 ml yağ ile birleştirmek için 120 gram rendelenmiş veya ince doğranmış turp alacaktır. Günde 2 yemek kaşığı almalısınız. l. üç kere. Kontrendikasyon yoksa, turp suyu solucanlar için etkili bir çözümdür. 1 çorba kaşığı aç karnına alınır. l. günde iki kere. Daha fazla etkinlik için müshiller kullanılır.

Pelin kurtları nasıl tedavi edilir?

Pelin ağacına dayalı bir halk ilacı şu şekilde hazırlanır: pelin yaprakları ve kabak çekirdeği eşit oranlarda alınır, ezilir ve karıştırılır. Daha sonra karışım ve votka 1: 3 oranında birleştirilir. Sıcak ve karanlık bir yerde 10 gün ısrar edilmelidir. Zamanla karışım süzülür ve günde iki kez bir bardakta tüketilir. Kabul süresi en az bir haftadır. Gerekirse uzatılır.

Ceviz tedavisi

Ceviz bazlı tarifler, parazitler için halk ilaçlarının tedavisinde yer almaktadır. Solucanlardan infüzyonlar popülerdir. Yemek pişirmek için fındık çekirdeklerini toz haline getirmeniz gerekir. Daha 4 yemek kaşığı. l. elde edilen karışımı bir bardak hafif tuzlu suyla (sıcak) birleştirin. Yarım saat ısrar edin, ardından gün boyunca küçük porsiyonlarda için. Kabızlığı önlemek için teknikler bir müshil ile desteklenmelidir. Her gün çiğ kuruyemiş yemek iyi sonuçlar verir. Solucanlardan kurtulmak için günde 15 parçaya kadar yemelisiniz.

Konyak, parazitlerin tedavisinde iyi bir halk ilacıdır.

Solucanların tedavisi için konyak ve güçlü tatlı çay karışımı içebilirsiniz. Kabul şeması şu şekildedir: saat 2'de, içecekleri 4 yemek kaşığı ile birleştirin. l. her biri ve bir içki. Yarım saat sonra müshil kullanmanız ve tuvalete gitmeniz gerekir. En iyi etki için, klozete birkaç yemek kaşığı brendi veya sadece ılık su dökülmelidir.

Havuç ve onunla en iyi tarifler

Paraziter bir hastalığı tedavi ederken, en iyi halk ilacı havuç ve havuç suyudur. En kolay yol, solo havuç diyetidir. Bunu yapmak için 2 gün boyunca hasta menüsü sınırsız miktarlarda sadece bu sebzeden oluşmalıdır. Ancak bu yöntem herkes için uygun değildir ve uygulamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Solucanların meyve suyuyla atılması bir tarife dayanır: yarım bardak meyve suyu 20 damla rezene ve 10 damla pelin ile karıştırılır. Ortaya çıkan içeceği aç karnına iç. Kabul süresi 4 gündür. Gerekirse, kursu 2 hafta sonra tekrarlayın.

Karahindiba bazlı halk ilaçları

Karahindiba bazlı solucan infüzyonu en etkili çözümdür. Hazırlamak için bitkinin çiçekleri ve kökleri toz haline getirilir. 1 çay kaşığıkarışımı bir bardak sıcak suyla dökün. Bir saat bekletin, süzün ve bir seferde 100 ml çay gibi için. Günde 4 adede kadar bu tür resepsiyonlar yapılmalıdır.

Parazitlerin tedavisinde kullanılan diğer ürünler

Yukarıdakilere ek olarak, papatya, pancar ve defne yaprağı içeren ilaçları alırlar. Tedavi ve önleme, solucanlardan ve yaban turpu balından oluşan kaynatma ile de gerçekleştirilir. Solucanlardan yaban turpu tentür olarak kullanılabilir. Bunu yapmak için 4 bitki kökünü soyun, ince doğrayın ve bir litre votka dökün. 12 gün demlensin. Aç karnına bir çay kaşığı alın. Kursun süresi 10 gündür, ardından en az bir hafta ara verilir ve kurs tekrarlanır. Solucanlara karşı bal, saf halde veya içeceklerin bir parçası olarak kullanılır.

Çocuklarda solucanlardan nasıl kurtulur?

Çocuklarda paraziter hastalıkları teşhis ederken, çocuk doktoru halk ilaçları olan çocuklarda solucanların tedavisine izin verebilir. En yaygın ve izin verilenler, sarımsak kaynatma kullanan lavmanlardır. Havuç suyu ve kenevir yağı kullanımıyla etkili bir sonuç gösterilmiştir. Çocuklar için kullanmadan önce, çocuklarda solucanları hızla ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak bir doktora danışmalısınız.